Het Vaticaan onthult voor het eerst in 300 jaar zijn heilige trap

Hoofd Nieuws Het Vaticaan onthult voor het eerst in 300 jaar zijn heilige trap

Bezoekers van Rome dit voorjaar een once-in-a-lifetime bezoek aan een belangrijk katholiek relikwie.

Het Vaticaan kondigde aan dat het voor het eerst in 300 jaar zijn heilige trap zal tonen - waarvan wordt aangenomen dat deze door Jezus is gelopen vóór zijn oordeel door Pontius Pilatus.

De Scala Sancta, zoals de trap in het Latijn wordt genoemd, zou zijn bevlekt met druppels bloed van Jezus toen hij werd gekruisigd. Pelgrims die de trappen bezoeken, stijgen beroemd op hun knieën en kussen de met bloed bevlekte plekken (nu gemarkeerd met middeleeuwse kruisen). Maar de afgelopen 300 jaar is de marmeren trap bedekt met houten planken.

Na een restauratieproject van een jaar gaat het open voor het publiek. Bezoekers zullen niet alleen de marmeren trap zonder bekleding kunnen zien, maar ze zullen ook genieten van nieuw gerestaureerde fresco's op de muren en plafonds.

Scala Santa heropend na restauratie, Rome, Italië - 11 apr 2019 Scala Santa heropend na restauratie, Rome, Italië - 11 apr 2019 Pelgrims in de rij om het Pauselijk Heiligdom van de Heilige Trap/Scala Santa binnen te gaan, heropend na restauratie in Rome, Italië. | Krediet: Grzegorz Galazka/SIPA/REX/Shutterstock

'Ik deed het al toen het een houten trap was, maar het is nu veel meer ontroerend', vertelde een pelgrim aan Associated Foreign Press na het beklimmen van de geopenbaarde trap . 'Als je bedenkt dat Jezus hier was, en waar hij werd vastgehouden en waar hij leed, is dat heel emotioneel.'